12.5 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůFinanceBitcoin včera oslabil po vyjádření šéfa FEDu J. Powella

Bitcoin včera oslabil po vyjádření šéfa FEDu J. Powella

Nejprve si tedy ukažme ten klíčový výrok Powella na který včera reagovaly trhy: „Podle mého názoru je vhodně posunout se o něco rychleji. Myslím si, že zvýšení o 50 základních bodů bude v květnu na stole.“

Řeč je samozřejmě o květnovém zasedání FEDu. Hlavním tématem tam opět bude zvyšování úrokových sazeb. Právě tento výrok poslal včera dolů jak indexy, tak Bitcoin. Z dlouhodobého hlediska je však tato zpráva pozitivní, protože trhy již tento fakt vstřebaly nyní. Tím pádem pokud FED skutečně zvýší v květnu úrokové sazby o 50 bodů, tak trh by na to měl reagovat naprosto minimálně.

Zastavení růstu a odmítnutí
Právě tento výrok včera způsobil to, že Bitcoin namísto průrazu rezistence začal klesat. Tím pádem jsme se opět vrátili na dočasný point of control na hladinu 40 418 USD. Aktuálně se pohybujeme v tomto velkém trianglu. Zdola nás drží velmi silný support na hladině 37 976 – 39 035 USD. Shora nás zase drží trendovka, od které jsme se včera opět vzdálili. Myslím si, že ještě několik dní se budeme pohybovat mezi trendovkou a supportem a potom přijde finální break.

Bitcoin včera oslabil po vyjádření šéfa FEDu J. Powella

Denní graf stále o tom samém.
Co se týče denního grafu, tak právě včerejší odmítnutí nevypadá na denním grafu příliš příznivě. Stále platí, že nejsilnější možný support je na hladině cca 38 – 40K. Jsou tam silné objemy a zároveň i spodní hrana channelu. Na denním grafu stále očekávám dva možné scénáře, ale se stejným koncem a to je návrat na 30K.

Právě včerejší odmítnutí ceny a pokles způsobilo, že denní graf vypadá spíše na pokles. Rozhodovat bude právě support na 38 – 40K.

Bitcoin cryptocurrency background. A bunch of golden bitcoin, Digital currency

Bitcoin včera oslabil po vyjádření šéfa FEDu J. Powella

Závěr
Včerejší krok Powella byl ovšem pochopitelný. Pro trhy je určitě celkově lepší, když taková zpráva přijde o něco dříve a trhy mají čas informaci vstřebat. Pokud by totiž došlo k velkému překvapení na zasedání FEDu, tak trh by to mohl nést mnohem obtížněji. Stává se už pomalu pravidlem, že pokud se FED uchyluje ke zvyšování, tak to dost přímo naznačuje už dopředu, aby trhy nezažily velký šok.

Pokud se vám líbila analýza, tak se přidejte na náš FREE DISCORD, kde jsme si pro vás připravili soutěž.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články