12.5 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůInvesticeSvětový poskytovatel služeb v ropném průmyslu Schlumberger zvýšil zisk o 70 %

Světový poskytovatel služeb v ropném průmyslu Schlumberger zvýšil zisk o 70 %

Americký koncern Schlumberger, světový poskytovatel služeb v ropném a plynárenském průmyslu, oznámil za 1. čtvrtletí výrazný růst tržeb i zisku. Výsledky společnosti podpořily vysoké ceny ropy, které zvýšily poptávku po ropných zařízeních a službách v sektoru. TASR o tom informuje na základě zpráv agentury Reuters a serveru RTTNews.

Schlumberger v pátek uvedl, že čistý zisk za první tři měsíce roku dosáhl 510 milionů USD (468,45 milionu eur). Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku to znamená růst o 70,6 %. Čistý zisk upravený o mimořádné položky dosáhl 488 milionů USD, což představuje růst o 63,2 %.

Firma zároveň překonala očekávání trhů. Upravený zisk na akcii dosáhl 0,34 USD po 0,21 USD před rokem, přičemž analytici očekávali zvýšení upraveného zisku na akcii na 0,33 USD.

Offshore construction platform for production oil and gas. Oil and gas industry and hard work. Production platform and operation process by manual and auto function from control room.

Celkové tržby se zvýšily o 14 % na 5,96 miliardy USD. V Evropě, zemích bývalého Sovětského svazu a Africe sice tržby Schlumbergeru klesly o 12%, což je částečně důsledek propadu kurzu rublu po útoku Ruska na Ukrajinu, na druhé straně se výrazně zvýšily tržby firmy ve státech Latinské Ameriky. Celkově tržby Schlumbergeru ze zahraničních trhů vzrostly o 10%.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články