12.5 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůInvesticeSe žádostí o přidělení regulované ceny je třeba oslovit přímo dodavatele

Se žádostí o přidělení regulované ceny je třeba oslovit přímo dodavatele

Správci bytových domů s plynovými kotelnami a domovy sociálních služeb (DSS) mohou do konce dubna požádat dodavatele o přidělení regulované ceny plynu, v případě DSS io přidělení regulované ceny elektřiny na rok 2023. Na žádost neexistuje žádný formulář, ale je třeba oslovit přímo dodavatele plynu a elektřiny poskytujících univerzální službu, upozornil v pátek Úřad pro regulaci síťových odvětví (ÚRSO).

ÚRSO pro zájemce o zařazení do regulace cen energií zveřejnil několik základních informací. Upřesnil, že nárok na zařazení mezi regulované subjekty mají bytové domy s vlastní plynovou kotelnou, ale také provozovatelé zařízení sociálních služeb zapsaných do rejstříku sociálních služeb nebo provozovatelé zařízení sociálněprávní ochrany dětí a sociální kurately za předpokladu, že platnost jejich aktuálně platné smlouvy na dodávku elektřiny a plynu s neregulovanou cenou nepřesáhne konec roku 2022.

Real estate or property investment. Home mortgage loan rate. Saving money for retirement concept. Coin stack on international banknotes with house model on table. Business growth background

Žádost o zařazení do regulace a zájem o uzavření smlouvy o sdružené dodávce elektřiny za cenu regulovanou úřadem nebo smlouvy o sdružené dodávce plynu za cenu regulovanou úřadem na následující kalendářní rok by měli odběratelé podat tak, aby mohli prokázat, že byla doručena v zákonné lhůtě do konce. dubna.

Předseda ÚRSO Andrej Juris však upozornil, že současné extrémně vysoké a velmi nestabilní tržní ceny energií mohou mít zásadní vliv na regulované ceny elektřiny a plynu příští rok. „Proto doporučujeme dotčeným zranitelným odběratelům důsledně zvážit své rozhodnutí ve věci volby regulované ceny elektřiny nebo plynu pro rok 2023. Tržní ceny energií se neustále mění a regulovaná cena v budoucnu nemusí automaticky znamenat, že bude pro ně i výhodnější,“ uvedl Juris.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články