12.5 C
Brno
Sobota, 1 dubna, 2023
DomůFinanceBěhem Velikonoc jsme cestovali za hranice, lákala je Itálie

Během Velikonoc jsme cestovali za hranice, lákala je Itálie

Během velikonočních svátků minulý víkend vycestovalo do zahraničí o 56 % více Slováků než v roce 2019. Vyplývá to z dat travel-tech společnosti Kiwi.com, podle nichž slovenskí cestovatelé nejčastěji mířili do Itálie.

„Slováci během Velikonoc nejčastěji cestovali do Itálie. Země se během křesťanských svátků stává tradičním cílem (nejen) věřících, kteří míří do Vatikánu. Následují Velká Británie, Česko, Francie a Řecko. Podobná situace byla loni, když se mezi oblíbené destinace probojovaly také Španělsko a Portugalsko,“ přiblížila Eliška Řezníček Dočkalová, ředitelka zákaznické zkušenosti v Kiwi.com.

Mezi nejfrekventovanější lety podle společnosti patřily Bratislava – Londýn, Vídeň – Barcelona, ​​Vídeň – Palma de Mallorca, Vídeň – Milán a Košice – Praha. Poukázala také na to, že ceny letenek do vybraných evropských destinací jsou stále pod dlouhodobým průměrem. V porovnání se stejným obdobím roku 2019, tedy obdobím před vypuknutím pandemie, byly letenky ze Slovenska v průměru o 20% levnější.

Slováci podle dat společnosti strávili v zahraničí v průměru tři dny. Tento trend se v průběhu let výrazně nezměnil. Co se však oproti pandemickému období z globálního pohledu změnilo, je čas mezi rezervací letenky a skutečným odletem. Tento čas se aktuálně pohybuje v rozmezí od tří týdnů do dvou měsíců, přičemž během pandemie to bylo často jen několik dní.

Zároveň podle analýzy společnosti celkově přišlo na Slovensko během Velikonoc dvakrát více zahraničních cestovatelů než v roce 2019.

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články